Storm op het landgoed

De zomer is nog niet eens voorbij en toch is het al weer zo ver, de eerste najaarsstorm sloeg vorige week al weer toe. Dit zorgde ervoor dat de kennismakingsweek die toen in volle gang was een redelijk nat uiteinde kreeg. Op donderdag viel in 3 uur tijd het maandgemiddelde aan neerslag! Tijdens laarpop veranderde de fietsenstalling dan ook gedeeltelijk in een zwembad en op een groot deel van de parkeerplaats kon men prima waterfietsen stallen!

Ook de invloed van stormen op de natuur is goed te zien op het landgoed. Een grote beuk aan de rand van de bosvijver is om gevallen. Als dit in een dicht beukenbos op de Veluwe gebeurd zou zijn zou de boom een flink gat in het kronendak hebben achtergelaten. Een dergelijk gat is een kraamkamer voor jonge bomen, ze vinden er alles wat ze nodig hebben. Door de vertering van het dode hout komen er veel voedingsstoffen vrij waar de kiemplantjes dankbaar gebruik van maken. Door het gat in het kronendak komen licht en water makkelijker op de bosbodem waardoor de vegetatie als een raket omhoog schiet. Een calamiteit (als deze storm) creëert dus vaak nieuwe kansen!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *