Onderwijs in de praktijk

Op mijn vele zwervingen over dit landgoed kom ik ook wel eens op het terrein waar vroeger de praktijkschool IPC Groen gevestigd was. Deze praktijkafdeling is tegenwoordig naar een andere locatie verhuisd maar het terrein wordt nog steeds voor onderwijs gebruikt.
Op de foto zien we leerlingen van het Helicon die les krijgen in hoe met een graafmachine om te gaan. In tegenstelling tot wat veel mensen denken in het nog al een precisie klusje. Je moet goed weten hoe diep je uit moet graven als je bijvoorbeeld reliëf volgend moet plaggen. Ook is het belangrijk te leren hoe je met een graafmachine ervoor zorgt dat wat je uit graaft perfect vlak is als je een weg wil aanleggen.
Echt iets wat enige oefening vereist dus. Gelukkig hebben we een Landgoed dat groot genoeg is om deze vaardigheden te oefenen.

Foto en tekst: Tim van leeuwen

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *