Een krans voor de EHS

Als reactie op de huidige kabinetsplannen is vandaag een krans gelegd voor het graf van de ecologische hoofdstructuur.
Dit graf is neergelegd door een groep studenten tijdens het natuurfestival “samen voor natuur” waar mensen uit het groene werkveld en studenten de kans hebben kennis uit te wisselen en te netwerken. Op deze manier kunnen creatieve ideeën ontstaan waardoor oplossingen gevonden kunnen worden voor problemen zoals het verdwijnen van de EHS. Natuur in Nederland is een waardevol iets waarin geïnvesteerd moet worden om er voor te zorgen dat ook de toekomstige gebruikers van de buitenruimte er gebruik van kunnen maken. Natuur is niet alleen belangrijk voor dieren en planten, maar ook voor mensen. Een betere volksgezondheid door een mooie groene omgeving waarin kan worden gerecreeërd en een kwalitatief betere zorg voor ouderen door een natuurlijke omgeving in de buurt zijn slechts enkele voorbeelden van de indirecte maar zeer hoge waarde van de natuur in Nederland. De EHS zorgt voor de aaneensluiting van verschillende natuurgebieden en waarborgt daarmee de biodiversiteit en de robuustheid van het natuurlijk systeem in Nederland. Zonder deze EHS verdwijnen soorten uit Nederland en word de biodiversiteit in ons land dus bedreigd. Door de verlaging van de biodiversiteit worden natuurlijke systemen in Nederland kwetsbaarder. Het motto van het natuurfestival samen voor natuur is; Natuur voor mensen, mensen voor natuur. Zie het verdwijnen van de EHS in het licht van dit motto en trek je eigen conclusie.

Teken dan hier de petitie voor de natuur

Het VHL natuur team

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *