Een deken voor een mammoet

Mamoetblad wel te verstaan. Niet het wolharige gevaarte dat je zo vaak op schoolprenten afgeslacht ziet worden door hongerige oermensen in berenvel, maar een reuzerabarber afkomstig uit Brazilië en Chili. Dit mamoetblad (Gunnera manicata) komt van oorsprong voor in bergmoerassen in Brazilië en is in Nederland als tuinplant ingevoerd als versiering van vijvers. De plant is weliswaar bestand tegen temperaturen van -20 C ˚ maar wordt wel graag voor de winter toegedekt. Zoals te zien is word dit gedaan met behulp van bladafval dat in de omliggende demonstratietuin is verzameld. In tegenstelling tot zijn wolharige naamgenoot is deze plant dus alleen winterhard met wat bescherming.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *