De koude dagen voor kerst

In alle kerstverhalen zijn het altijd de straatjochies die het moeilijk hebben. Dat komt natuurlijk gewoon door een slechte voorbereiding.
In de natuur is het allemaal veel beter geregeld. Sommige dieren zien de koude winterperiode al lang van te voren aankomen en kruipen weg onder een boomstronk om te genieten van een paar welverdiende maanden winterslaap. Weer andere dieren leggen een wintervoorraad aan en bouwen een warme schuilplaats voor de koude nachten. En dan zijn er nog de slimme dieren. Een goed voorbeeld hier van is deze Goudvink (Pyrrhula pyrruhla). Wordt het te koud in de bossen? Dan gaan we toch naar de stad! Daar wonen de slordige mensen die altijd wel wat voedsel laten slingeren of lekkere zaadbollen ophangen. Wie niet sterk is moet slim zijn.
Zo Oliver Twist en Kruimeltje jullie kunnen nog een hoop leren van de dieren!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *