Hooimijt op het landgoed

Als een boer uit de late bronstijd tegenwoordig bij ons op het landgoed zou kunnen kijken zou hij veel dingen vreemd vinden. Als hij langs het graanveld zou lopen zou hij echter vormen in het landschap zien die hij zou herkennen. Hooimijten.
Deze vorm van opslag voorkomt hooibroei en gaat rotting tegen. Deze hooimijten werden vroeger gemaakt door het hooi na het drogen simpelweg op te hopen rond een paal die in de grond werd gestoken om te voorkomen dat het hooi weg zou waaien. Later kreeg deze ene paal gezelschap van nog drie andere palen en een dak. Zo bleef het hooi beter droog. Zo ontstonden de paalschuren die we tegenwoordig nog vaak in het agrarische landschap tegenkomen. De hooimijten op het landgoed zijn kleinere versies van de simpelste variant hooibergen.
Wil je meer informatie over hooibergen en hun historie kijk dan op www.hooiberg.info

Tim van Leeuwen

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *