Vogeltrek over het Landgoed

Het moge wel duidelijk zijn dat de herfst weer is begonnen. Bladeren vallen weer van de bomen en kastanjes en vlierbessen beginnen te rijpen. Ook aan je thermometer is afgelezen dat de herfst in aantocht is. De eerste nachtvorst is al geweest, tijd om je warmer aan te kleden dus. Of om weg te trekken, zoals deze ganzen doen. Op zich niet echt opmerkelijk want ganzen doen dit ieder jaar, maar dit jaar is de ganzentrek vroeger van start gegaan dan ooit! Dat de vogeltrek dit jaar vroeger is begonnen dan ooit komt waarschijnlijk door een combinatie van een aantal meteorologische factoren. Een combinatie van fikse nachtvorst in de broedgebieden en een gunstige wind zouden mogelijke veroorzakers kunnen zijn van de extreem vroege vogeltrek, maar naar de precieze oorzaak blijft het gissen. Wat de oorzaak ook mag zijn, het levert in ieder geval mooie plaatjes op van grote groepen ganzen die over het landgoed vliegen. Wil je meer weten over vogels en vogeltrek? Kijk eens op de site van SOVON

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *