Een bijzonder herfstboeket

Mogelijk is het de trouwe lezers van deze blog opgevallen. De herfst is de tijd van de paddenstoelen! We proberen niet alleen maar over paddenstoelen te schrijven maar soms kom je taferelen tegen die zo bijzonder zijn dat je er wel over moet schrijven. Zo ook deze foto gemaakt door onze tuinchef Alfons van Bussel.
Het is een foto van het zaagvlak van een beukenstomp in het vijverbos. Op de stomp zijn diverse paddenstoelen op te zien: gewoon elfenbankje (Trametes versicolor), ruig elfenbankje (Trametes hirsuta), fopelfenbankje (Lenzites betulinus), en wie goed zoekt vindt ook nog paarse knoopzwam (Ascocoryne sarcoides) en geweizwam (Xylaria hypoxylon). Samen de afgevallen bladeren zondermeer een fraai herfsttafereeltje ook omdat zo veel verschillende paddenstoelen zo dicht op elkaar vinden is redelijk uniek is. Dit geeft maar weer eens aan hoe uniek en soortenrijk Landgoed Larenstein wel niet is!

Foto: Alfons van Bussel
Tekst: Tim van Leeuwen en André Hertog

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *